RacerM

Forum de discuții și resurse pentru Racer.

Intamplari din trafic

Distribuiți
    Vald
    Administrator
    Administrator

Numarul mesajelor : 900
    Varsta : 27
    Masina Preferata in joc : Cele reusite.
    Warn :
    0 / 1000 / 100

Reputatie : 38
    Puncte : 1558
    Data de inscriere : 21/08/2008

Intamplari din trafic

Mesaj Scris de Vald la data de Mar Oct 08, 2013 7:39 pm

Hai sa ne povestim aici "experientele" din trafic.
    Astazi chiar m-am enervat si am zis sa nu injur singur.
    Mesaj pentru "participantul" la trafic, roman:

1. Daca tocmai ti-ai montat xenoanele luate din piata si stai cu faza lunga in spatele meu facand pe "locomotiva" sau pe "lumina de la capatul tunelului", nu e amuzant.

2. Daca esti cu "duba" in spatele meu si vezi ca suntem in coloana insa continui sa imi dai flash`uri in speranta ca o sa-mi iau zboru`, te inseli.
    Aici chiar simt nevoia sa fac o precizare, 2 benzi de mers pe sens, linie dubla continua, aglomeratie/coloana pe ambele sensuri, nu puteai arunca un ac si cu toate astea ... 0_o ?!?!?!??!?!?!?!

3. Daca faci "rechineala" (transport fara licenta) si pleci ca bou`, numarandu`ti banii fara sa te asiguri si fara sa semnalizezi in speranta ca suntem "mentalisti", te inseli. Era ok daca nu venea nimic de pe celalalt sens ... a intrat pe trotoar ca altfel  . Eram oricum 4 insi la momentul respectiv in masina ...

Intamplarile astea le-am trait, majoritatea, cu diversi prieteni care aveau cat de cat experienta.
    Nu e vorba de disciplina in trafic, fiecare mai depaseste pe linie continua, e vorba de bun simt si 10% creier.
    Asta doar saptamana trecuta.

Astept si de la voi ceva.

P.S. Nu mai zic de aia care au faza lunga cu zi cu noapte.

"Don't ever let someone tell you, you can't do something. Not even me. You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period. "The Pursuit of Happyness"
    Singura limită e cea pe care ți-o impui chiar TU.
    Radical din 4671
    "Imi bag p*** in bafta, vreau sa am noroc!"
    "KM originali".affraid
    Marcel
    Member two
    Member two

Numarul mesajelor : 393
    Warn :
    20 / 10020 / 100

Reputatie : 5
    Puncte : 412
    Data de inscriere : 26/12/2012

Re: Intamplari din trafic

Mesaj Scris de Marcel la data de Mier Oct 09, 2013 10:21 pm

In ziua de azi in traficul Roman intalnesti tot felul de specimene, de cate ori mi-am ferit masina de cretini.Toata chestia ii ca si asigurarile se tampesc de cap dureaza cel putin o luna ca sa-ti repare masina si plus de asta fac o munca de-ti vine sa plangi.
    mariansmg
    Cool member
    Cool member

Numarul mesajelor : 682
    Varsta : 19
    Masina Preferata in joc : -
    Warn :
    0 / 1000 / 100

Reputatie : 11
    Puncte : 733
    Data de inscriere : 22/04/2011

Mesaj Scris de mariansmg la data de Joi Oct 10, 2013 11:17 am

O intamplare recenta care i s-a intamplat tatalui meu (eu eram pe locul din dreapta) era cand veneam de la un supermarket. Era o strada normala, cu 2 benzi, la capatul careia era o trecere de pietoni. Se opreste tata, trece un om mai in varsta pe trecere, iar din sensul opus vine o soferita care nu e atenta, si in loc sa franeze intoarce de volan dreapta, si se duce direct spre pieton, care era fix langa trotuar. Noroc ca a franat in ultima secunda, ca daca nu il lovea din plin. Nu am mai vazut asa ceva...
    sorinsidesmoke
    Verry old member
    Verry old member

Numarul mesajelor : 1668
    Varsta : 23
    Masina Preferata in joc : toate
    Warn :
    0 / 1000 / 100

Reputatie : 54
    Puncte : 1819
    Data de inscriere : 08/11/2010

Mesaj Scris de sorinsidesmoke la data de Joi Oct 10, 2013 12:35 pm

Oooo la fix topicul asta.Azi am un anisor de cand am permis.Ce pot spune..au fost si bune si rele.Pentru conduita si calmul de la volan am primit multe multumiri si respect de la soferi cu varste mai mari decat a mea (poate si varsta dubla).Multi cum vedeau "mamaligi" imi taiau fata....depaseau prin dreapta,iar cei carora le acordam prioritate si atunci cand nu aveau,dar blocau intersectia fara voie....multumeau si zambeau "mamaligarului" Smile

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum Aug 20, 2017 7:47 am